Ważne porady

PRZESTRZEŃ BARWNA  - TO TAKIE WAŻNE!
RGB to przestrzeń barw, która stosowana jest w urządzeniach cyfrowych takich jak: monitory, skanery, aparaty cyfrowe itd. Technologia druku offsetowego charakteryzyje się tym, że barwy uzyskuje się przez mieszanie 4 kolorów podstawowych - Cyjan (niebieskozielony), Magenta (karmazynowy), Yellow (żółty), Black (czarny). Dlatego pliki do druku należy przygotować w tej przestrzeni barwnej.
 
Różnica pomiędzy RGB a CMYK to ilość kolorów uzyskiwanych w tych przestrzeniach barwnych. RGB jest modelem barw, który wynika z właściwości ludzkiego oka. Postrzeganie dowolnej barwy spowodowane jest przez zmieszanie w pewnych proporcjach, trzech wiązek światła barwy czerwonej, zielonej i niebieskiej. CMYK to zestawienie czterech podstawowych kolorów farb drukarskich, stosowanych w druku kolorowym.
Różnice kolorystyczne wynikają z możliwości odzwierciedlenia kolorów na danym urządzeniu cyfrowym. Dla każdego jest ona inna. Ze względów technologicznych maszyny drukujące czy drukarki cyfrowe nie są w stanie w 100 % oddać identycznych kolorów wyświetlanych na większości monitorów.
 
PRAWIDŁOWA ROZDZIELCZOŚĆ
W celu zachowania dobrej jakości wydruku zdjęcia powinny mieć rozdzielczość: - dla druku offsetowego minimum 200 dpi. - dla druku cyfrowego minimum 150 dpi.
 
FORMATY PLIKÓW
Akceptujemy prace przesłane w formatach: PDF, TIF, PSD lub JPG zapisane w przestrzeni barwnej CMYK. Istnieje możliwość przesyłania prac wykonanych w programie COREL DRAW -  w ich przypadku nie bierzemy na siebie odpowiedzialności za  błędy powstałe w druku.
 
DOSTARCZANIE NAM PRAC
 Aby przesłać pliki do swojego zlecenia, należy wysłać do nas plik e-mailem, w temacie wpisując nr zamówienia, które zostało wygenerowane prez nasz system i jest widoczne w treści emaila potwierdzjącego przyjęcie przez nas zlecenie, jednakże jego wielkość nie może przekroczyć 15 MB. W przypadku plików o wyższej wielkości prosimy o kontakt z nami pod nr tel. 62 50 10 850! Chętnie pomozemy! Prace mogą być również dostarczone drogą pocztową na płycie CD lub DVD, jedkaże proces ten wydłuża czas realizacji zlecenia. Proponujemy skorzystać z pierwszej matody lub prosimy o kontakt!